Grupė Jonavos Gyvojo Rožinio maldininkų 2017 m. liepos 29 d.  važiavo į XIII-ąjį Panevėžio Vyskupijos Gyvojo Rožinio draugijos kongresą. “Tiesa padarys mus laisvus”, skirtą Palaimintojo Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metams paminėti. Kongresas vyko šventiškai, meniškai gėlėmis ir žalumynais išpuoštoje  Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Čia susirinko maldininkai iš įvairių Lietuvos vyskupijų: Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Kaišiadorių, Ukmergės, Šiaulių, Tytuvėnų, Jonavos ir kt.  Dalyvius maloniai pasitiko Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio dvasinis vadovas Remigijus Kavaliauskas. Kiekvienam buvo įteikta gražiai išleista renginio programa, su įvairia, įdomia informacija.

Prasmingą ir gilią Katechezę bažnyčioje vedė Kretingos brolis pranciškonas (OFM) Antanas Blužas. Jis taip pat vadovavo ir Gyvojo Rožinio “Šviesos Slėpinių” maldai ir procesijai aplink bažnyčią, dalinosi pamąstymais.

Šventas Mišias aukojo Panevėžio vyskupijos vyskupas ordinaras Genadijus Linas Vodopjanovas, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, gausus būrys atvykusių kunigų. Mišių metu giedojo Biržų parapijos choras.

Po Šventų Mišių Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos atstovai perdavė pereinamąjį Rožinį Pasvalio dekanato Joniškėlio parapijos atstovams –  čia 2018 metais vyks XIV Gyvojo Rožinio draugijos kongresas. Vabalninko Bažnyčios šventoriuje pasodintas atminimo medelis.

Po renginio šalia esančiame parkelyje smagiai vyko agapė, visus linksmino Biržų krašto meninis kolektyvas “Saulala”.

Dalyvė Jūratė Juzėnienė

Daugiau nuotraukų galime rasti paspaudę čia

20170729_090758 20170729_105913 20170729_112115