Prasidėjus pavasariui, mes, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos trečios, šeštos ir septintos klasės mokiniai važiavome į Kauną. Po trijų pamokų susirinkome pas tikybos mokytoja Vaida ir ėjome į autobusą. Kelionė autobuse truko neilgai, neužilgo buvome prie Kauno Kristaus Prisikėlimo Bažnyčios, kurioje buvo kunigas Jonas Bosko (jo relikvijos).

Dalyvavome Šv. Mišiose, kurios buvo labai įdomios, verčiančios susimąstyti taip pat buvo daug pasakojama apie Joną Don Boską, kuris buvo be galo geras žmogus, apie Joną pasakojo kunigas iš Italijos, o iš italų į lietuvių kalba vertė vienuolė. Pasibaigus šv. Mišioms, lipome į Bažnyčios viršų, kur užlipus buvo didelis vėjas ir labai šalta taip pat matėme nuo Bažnyčios viršaus kaip išvežė Joną Don Bosko.

Nulipus nuo Bažnyčios viršaus sėdome į autobusą ir važiavome į Dieviškosios Jėzaus širdies pranciškonių vienuolyną. Ten mus pasitiko vienuolė Donata ir mums ji aprodė vienuolyną: vienuolių biblioteką ir papasakojo kaip buvo įkurtas vienuolynas, valgykla, kurioje valgo, salę, kurioje vyksta susitikimai ir papasakojo apie savo dienotvarkę. Po vienuolyno ėjome į vaikų dienos centrą, kuriame matėme vaikus, kurių tėvai negali aprūpinti jų arba sunkiai gyvena, bet jie buvo pilni džiaugsmo atrodo jog jie yra patys laimingiausi vaikai, taip pat matėme jų kambarius, kuriuose jie daro pamokas, žaidžia, ilsisi, dirba.

Po vaikų centro mus vaišino pačios vaišingiausios vienuolės sausainiais, arbata, sumuštinais ir su mumis bendravo. Dar tokių šaunių vienuolių nebuvau mačiusi! Išėjus iš vaišingų vienuolių važiavome į Arkikatedrą, bet joje pabuvome trumpai apžiūrėjome Arkikatedros vidų ir toliau žygiavome į Marijos radiją, kurioje mus pasitiko savanorė Genutė labai šauni moteriškė. Aš Marijos radijoje buvau antrą kartą, tačiau kiti tik pirmą. Mums ten aprodė taip pat ir papasakojo kaip dirba savanoriai ir kiti darbuotojai, taip pat kalbėjome per Marijos radiją tiksliau prisistatinėjome. Po Marijos radijo keliavome į Kunigų seminariją ten mus sutiko pirmakursis Karolis, kuris mums papasakojo apie savo dienotvarkę, atsakinėjo į mūsų užduotus klausimus tai pat parodė valgykla, kurioje jie valgo, kur ilsisi ir žiūri televizorių ir Bažnyčia, kurioje meldžiasi ir kuriose vyksta jų Šv. Mišios. Štai ir baigėsi mūsų šauni ekskursiją į Kauną.

Simona Bružaitė 7B