Birželio 8 d. miesto Šv. apašt. Jokūbo parapijoje vyko pirmą kartą organizuota Jonavos dekanato Šeimų diena. Šventė, inicijuota dekanato Šeimos centro, buvo skirta ne tik 2014 – iems – Šeimos metams – paminėti, bet drauge su dalyvaujančiomis šeimomis švęsti Sekminių – Šventosios Dvasios- iškilmes.

Jonavos dekanato Šeimos centro vadovė Rasa Ambrulevičienė pasakojo, jog organizuoti ir įgyvendinti neeilinės šventės programą padėjo įvairios Jonavos parapijos grupės ir organizacijos: „Tokio masto šventę organizavome pirmą kartą. Ankstesniuose dekanato renginiuose stengdavomės taip pat skirti pakankamai dėmesio dalyvaujančioms šeimoms, tačiau šis renginys išskirtinis tuo, kad visa programa buvo parengta tėveliams ir vaikams. Šventės programoje buvo numatyta daug įvairių veiklų, jas įgyvendinti padėjo parapijos jaunimas iš katalikiško jaunimo centro „Vartai“ ir sekmadieninės katechezės mokyklos, Caritas savanorės, Šeimos centro bei parapijos Šeimų maldos grupės nariai“.

Šventės, prasidėjusios šventomis Mišiomis šv. apašt. Jokūbo bažnyčioje, dalyviai turėjo galimybę klausytis Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dėstytojo dr. Artūras Lukaševičiaus vedamos konferencijos apie tikėjimo ugdymą šeimoje. Didelio dėmesio sulaukė ir iš Raseinių rajono parapijų atvykusių katalikiškų šeimų liudijimai, kuriuose sutuoktiniai dalijosi apie išgyventų tarpusavio santykių krizių sunkumus, šeimoje patiriamą bendrystės ir vienybės džiaugsmą, apie kelią, kurį teko nueiti kuriant darnią ir katalikišką šeimą.

Kol tėveliai dalyvavo renginio programoje, jų vaikai galėjo leisti laiką įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose, žaidimuose – tuo rūpinosi parapijos jaunimas. Šventės dalyviai buvo vaišinami parapijiietiška koše, ledais, saldumynais, arbata. Vaišėmis rūpinosi Caritas savanoriai bei rėmėjai. Šeimų dienos dalyviai taip pat buvo kviečiami dalyvauti „Protų mūšio“ žaidime. Pastarajame varžėsi net 9 šeimos, o nugalėtoja tapo Šeštokų šeima.

Šeimų dieną vainikavo šventinis Jonavos bei Kėdainių rajonų meno kolektyvų koncertas. Jonavos dekanas kun. Audrius Mikitiukas džiaugėsi pavykusiu renginiu ir nemenku bendruomenės susidomėjimu pasiūlyta programa: „Ši šventė tapo pagrindiniu mūsų parapijoje švenčiamų Sekminių akcentu. Esu tikras, kad katalikiškų šeimų susibūrimas vienoje vietoje leido jiems patiems pasijusti svarbia ir reikšminga bendruomenės dalimi ir padrąsino toliau eiti katalikiškos, tikėjimo pagrindu paremtos šeimos tobulėjimo keliu“.

Birutė GAILIENĖ