Įgyvendinant jaunimo projektą „Pašaukti laisvei“ Jonavos Šv.Jokūbo parapijos jaunimas keliavo į Vilnių. Tikslas- aplankyti vietas, kurios vieniems laisvė buvo suvaržyta, o kitiems – tapo keliu į gyvenimą. Nejauku buvo klausytis gidės apie Lukiškių kalėjime vykusio gyvenimo įvykius, skaudžių istorijų, pakeitusių žmonių gyvenimus. Visai kitaip laisvė buvo suvokiama tų žmonių, kurie pateko į KGB tardymo kalėjimą. Kurie nepabūgo prievartos ir neišdavė Lietuvos, artimųjų, Tikėjimo. Trumpam stabtelėta Lukiškių aikštėje prie paminklinės lentos, simbolizuojančios pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Šviesa ir Viltis sužibo aplankant šv.Kazimiero koplyčią Katedroje, Gailestingumo šventovę, Šv.Dvasios cerkvę, Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Šv.Mergelės Marijos šventovę. Džiaugiamės bendryste ir galimybe sužinoti, kokie esame palaiminti, kad gyvename laisvoje šalyje.
Inga Petrikonienė