Gyvoji piligrimystė – Jonavos Šv.Jokūbo parapijos jaunimas – KJC Vartai – pakvietė savo draugus ir bendraamžius keliauti į Šiluvą. Taip buvo įgyvendinamas Jonavos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo projektas „Kas, jei ne Aš“. Kelionė prasidėjo Tytuvėnų Šv.Mergelės Marijos Angelų bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblyje. Iki Šiluvos 10 kilometrų keliauta per miškus, laukus, paaežere. Bendrystė, giesmės ir dainos, gera nuotaika, pasidalintas namų lauknešėlis – visa tai kūrė ypatingą nuotaiką. Atkeliavus į Šiluvą pirmiausia aplankyta Šv.Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia. Jaunieji piligrimai po skanių pietų Jono Pauliaus II namuose keliavo į baziliką. Kartu keliavusi Jeronimo Ralio gimnazijos dailės mokytoja Lina Smailytė papasakojo apie Šiluvos šventovių architektūrą, o tikybos mokytojos Asta Eimutiene, Jūratė Bagdonavičienė, Inga Petrikoniene – Šiluvos istoriją, liaudišką pamaldumą ir liudijimus apie Šv.Mergelės Marijos stebuklus ir globą. Vakare visi dalyvavo vakaro Šv.Mišiose koplyčioje, o grįždami namo sutarė įveikti ir kitus Gyvos piligrimystės maršrutus!

Inga Petrikonienė