8 rugsėjo, 2011

INFORMACIJA DĖL PASIRUOŠIMO SUTVIRTINIMO SAKRAMENTUI Jonavos šv. apašt. Jokūbo ir šv. apašt. Jono PARAPIJOSE

Kviečiame ne jaunesnius kaip 9 klasės jaunuolius šiuos metus pašvęsti rengiantis Sutvirtinimo sakramentui bei jungiantis į gyvą parapijos bendruomenę. Minėtasis sakramentas – tai krikščioniškojo gyvenimo pilnatvės ženklas ir Krikšto sakramento atbaigimas. Sutvirtinimo sakramento padarinys yra ypatingas Šventosios Dvasios išliejimas, kaip per Sekmines. Šis išliejimas įspaudžia sieloje neišdildomą žymę ir paskatina Krikšto malonės augimą: giliau įšaknydina dieviškojoje įsūnystėje; tvirčiau suvienija su Kristumi ir Bažnyčia; sustiprina sieloje Šventosios Dvasios dovanas; suteikia ypatingos galios liudyti krikščionių tikėjimą. Sutvirtinimo sakramentu (pakrikštytieji) tobuliau sujungiami su Bažnyčia, praturtinami ypatinga Šventosios Dvasios jėga ir todėl dar labiau įpareigojami, kaip tikri Kristaus liudytojai, žodžiu bei darbu skleisti ir ginti tikėjimą… ( Plg. Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 1285). Kitaip tariant, Šventosios Dvasios veikimu gauta malonė sutvirtins Jūsų jaunuolį Katalikų tikėjime, suteiks drąsos išlaikyti krikščioniškuosius moralės principus šiuolaikinio pasaulio iššūkiuose, kovoti su aplinkoje esančiomis blogio apraiškomis.

 

Mūsų vykdoma pasirengimo Sutvirtinimui programa susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis – tai Alfa kursas jaunimui, kuriame pristatomos pagrindinės krikščioniškosios tiesos bei sudaroma galimybė asmeniškai patirti ir išgyventi santykį su Dievu. Šio kurso viduryje planuojama savaitgalio išvyka, kurioje daugiausia dėmesio skirsime santykio su Jėzumi kūrimui per maldą (tikimės, kad į šią išvyką Jūs išleisite savo atžalą). Antroji dalis bus skirta pagilinti žinias apie sakramentus, sutvirtinti apsisprendimą gyventi krikščioniškai bei pažinti krikščioniškuosius moralės principus, o vėliau jaunuoliai bus kviečiami atlikti ir artimo meilės darbus, kuriuos užrašys specialiame sąsiuvinyje.

 

Kadangi joks pasirengimas sakramentams neįsivaizduojamas be sekmadieninio dalyvavimo Šv. Mišiose, mes prašysime, kad pasirengimo laikotarpiu Sutvirtinimo kandidatas dalyvautų mūsų bažnyčioje sekmadienio Šv. Mišiose. Tuo jie turės progą prisiliesti prie parapijos kaip tikinčių ir tikėjimą išpažįstančių žmonių bendruomenės patirties. Sveiko ir brandaus tikėjimo patirtis formuoja gilias tradicijas, o tradicijos puoselėja žmogaus kultūrą, padeda atpažinti savąjį identitetą, pašaukimą, ugdo vertybinę sistemą ir perduoda iš kartos į kartą tai, kas brangiausia ir kas išlieka. Todėl ir raginame jaunuolius dalyvauti Eucharistijos liturgijoje – liturgijoje, kurioje mokomasi dėkoti ir priimti. Dėkoti Dievui už gyvenimą ir Jo buvimą žmonių tarpe, atėjimą į jų rūpesčius ir džiaugsmus. Priimti, reiškia priimti Jį Jo Žodyje ir Duonos laužyme. Taip mes mokomės su pagarba ir dėkingumu kaip tikrą dovaną priimti ir vieni kitus… Ta pačia proga kviečiame ir Jus pašvęsti savo brangią sekmadienio valandėlę dalyvavimui su savo atžalomis 10 val. Šv. Mišiose. Jūsų pavyzdys ir buvimas kartu yra labai svarbus. 

 

Jus, mieli Tėveliai, taip pat kviečiame ir raginame į Alfa kursą suaugusiesiems sekmadieniais 15.30 val. parapijos salėje, kur turėsite puikią galimybę atnaujinti ar pagilinti savo krikščioniško tikėjimo žinias.

 

Rengimasis Sutvirtinimo sakramentui yra mūsų suorganizuotos sekmadieninės mokyklos dalis.  Iš Jūsų, mieli Tėveliai, tikimės Jūsų atžaloms dėmesio, paskatinant juos laikytis įsipareigojimo. Labai svarbu jaunuoliams užsiėmimus lankyti kiekvieną sekmadienį. Praleidus 3 užsiėmimus iš eilės arba iš viso 5 užsiėmimus be pateisinamos priežasties, kalbėsimės su Jumis ir spręsime, ar verta priimti sakramentus, kuriems neturime laiko pasiruošti. Esant svarbiai priežasčiai, dar prieš užsiėmimą Jūs ar Sutvirtinimo sakramento kandidatas turėtų informuoti grupės vadovę apie savo nedalyvavimą.

 

Metodinės medžiagos rengimui, mokymo vadovų parėmimui, komunalinių paslaugų (elektros ir šildymo, ypač žiemą) ir kitoms išlaidoms padengti prašytume kasmėnesinės 10 – 15 lt aukos. Po savaitės jaunuoliai gaus specialų laišką, susijusį su aukomis. Tačiau pinigai tenetampa kliūtimi Jūsų atžalos dalyvavimui… Jei negalėtumėt prisidėti, kreipkitės į Kleboną, kuris ieškos rėmėjų, galinčių pasidalinti savo darbo vaisiais ir paremti mūsų parapijų sekmadieninės mokyklos veiklą.

 

Jeigu Jus tenkina aukščiau išdėstytos sąlygos, malonėkite atvykti į parapijos raštinę registracijai. Registracija vyksta: rugsėjo mėn. 16 d. –  spalio 1 d., atvykus į parapijos raštinę (Vilniaus g. 11, I aukštas) darbo dienomis nuo 12.00 val. iki 19.00 val.; sekmadieniais nuo 13 val. iki 17 val.

Registracijai reikalinga: 1) Krikšto pažymėjimo kopija;

2) Pirmosios Šv. Komunijos pažymėjimo kopija;

3) Šeimos anketa (pildoma vietoje, t.y. raštinėje);

4) Prašymas Klebono vardu (rašomas vietoje).

 

Spalio 2 d., sekmadienį, 12 val. Šv. Mišiose Sekmadieninės mokyklos mokytojams ir ALFA kursų vadovams bei savanoriams bus teikiamas specialus palaiminimas ir išsiuntimas parapijos misijai. Po Šv. Mišių – Sekmadieninės mokyklos naujų katechezės metų atidarymo programa su savomis suneštinomis vaišėmis (esant palankiam orui šventė vyks lauke). Kviečiame sakramentams užsiregistravusiuosius į maldą už savo vadovus bei į pirmąjį su jais susipažinimą.

 

Kam Sutvirtinimo sakramentas teikiamas?

Sutvirtinimą gali ir privalo priimti kiekvienas pakrikštytas ir dar nesutvirtintas žmogus. Sutvirtinamasis turi būti pašvenčiamosios malonės stovyje, atitinkamai pasirengęs ir sugebąs atnaujinti Krikšto pažadus. Tam pasiruošti padeda parapijos katechetas. Sutvirtinimas atbaigia Krikšto malonę ir kaip Krikštas, krikščionio sieloje įspaudžia dvasinį charakterį (arba neišdildomą žymę), dėl to šį sakramentą galima gauti tik vieną kartą gyvenime.

Pasirengimas

Norintys priimti Sutvirtinimo sakramentą turi lankyti pasiruošimo užsiėmimus, kurie vyksta prie parapijos. Per užsiėmimus aiškinamės Katalikų Bažnyčios katekizmą, gilinamės į Sutvirtinimo sakramento prasmę, teikiamas malones, mokomės būti Kristaus liudytojais savo aplinkoje, susidraugaujame, įsijungiame į parapijos gyvenimą.

Reikalavimai Sutvirtinimo sakramento priėmimui

Tikintieji turėtų labai atsakingai įvertinti savo nusiteikimą Sutvirtinimo sakramento atžvilgiu ir ryžtis tolesniam augimui dvasinio tobulumo prasme. Sąmoningo amžiaus sulaukęs sutvirtinamasis privalo išpažinti tikėjimą, būti malonės būklėje, turėti norą gauti šį sakramentą ir būti pasirengęs tapti Kristaus mokiniu bei liudytoju bažnytinėje bendruomenėje ir pasaulyje. Sutvirtinimas yra vadinamas „krikščioniškosios brandos sakramentu“. Todėl prieš šio sakramento priėmimą reikia pasitikrinti ir papildyti žinias apie krikščioniškojo tikėjimo tiesas. Šventosios Dvasios dovaną priimti dera tyra širdimi, todėl prieš priimant Sutvirtinimo sakramentą reikia atlikti Atgailos sakramentą.

Sutvirtinimo sakramento padariniai

Tradicija vieningai sutaria ir galutiniu Sutvirtinimo sakramento padariniu laiko Šventosios Dvasios dovaną. Charakteris tėra ženklas šio pilnutinio padarinio atžvilgiu. Jeigu sutvirtinamasis savo nuodėmėmis nedaro tam kliūčių, Sutvirtinimas jam suteikia Šventąją Dvasią, kad tikintįjį dar giliau įskiepytų dieviškoje įvaikystėje, tvirčiau suvienytų su Kristumi, tobuliau suvienytų su Bažnyčia, aktyviau įtrauktų į jos pasiuntinybę ir padėtų liudyti krikščioniškąjį tikėjimą gyvenime.

Sutvirtinimo sakramentas nėra toks būtinas, kad be jo kas nors negalėtų būti išgelbėtas. Tačiau Bažnyčios tradicijoje gyva samprata, jog Sutvirtinimo sakramentas yra vertingas žmogaus dvasiniam gyvenimui. Kiekvieno pakrikštytojo įkrikščioninimas turi užsibaigti Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentais. Todėl, jei tikinčiajam gresia mirties pavojus, patariama, kad, prieš priimant Viatiką (Šv. Komuniją mirštančiajam), jis būtų sustiprintas Sutvirtinimo sakramentu.

Sutvirtinimo sakramento apeigos

Esminė Sutvirtinimo apeiga yra pakrikštytojo asmens kaktos patepimas šventąja krizma, Sutvirtinimą teikiančiojo (ordinarinis sakramento teikėjas yra vyskupas) rankos uždėjimas ir tariami žodžiai: „Priimk Šventosios Dvasios dovanos ženklą“. Liturginiais šio Sakramento teikimo nuostatais yra išreiškiamas pageidavimas, kad apeigos būtų atliekamos šventiškai ir iškilmingai. Dalyvauti šiose iškilmėse kviečiami sutvirtinamųjų giminės, bičiuliai bei vietinės bendruomenės nariai, kad jie atstovautų visai Dievo tautai ir parodytų, kokius tikėjimo vaisius joje subrandino Šventoji Dvasia.

Sutvirtinimo globėjas ir vardas

Patariama kiekvienam sutvirtinamajam turėti Sutvirtinimo globėją, kuris, kaip vyresnysis brolis, jį atvestų ir pristatytų vyskupui, o paskui padėtų ištikimai vykdyti Krikšto pažadus ir saugoti Šventosios Dvasios dovaną. Kad išreikšti glaudesnį Krikšto ir Sutvirtinimo ryšį, pageidaujama Sutvirtinimo globėju (globėja) kviesti vieną iš krikštatėvių. Jeigu būtų pasirenkamas kitas globėjas, tai jis turi būti tinkamas dvasiniu atžvilgiu šioms pareigoms atlikti ir turėti savybes, kurių reikalauja Kanonų teisė:

►Būtų sulaukęs šešiolikos metų amžiaus.

►Būtų katalikas, jau priėmęs Sutvirtinimo bei Šv. Eucharistijos sakramentą, gyvenantis pagal tikėjimą bei dabar prisiimamas pareigas. Nebūtų suvaržytas kokios nors uždėtos ar paskelbtos kanoninės bausmės.

►Nebūtų sutvirtinamojo tėvas ar motina.

►Sutvirtinimo apeigų nuostatai reikalauja, kad sutvirtinamieji šalia Krikšto vardo pasirinktų dar Sutvirtinimo vardą, kuris turi būti šventojo vardas.

 

Jei jus tenkina aukščiau išdėstytos sąlygos, kviečiame registruotis. Iškilus klausimams ar neaiškumams kreipkitės į Sekmadieninės mokyklos vadovę seserį Prancišką, tel. 8 692 12079 arba 8 663 553 22.