8 rugsėjo, 2011

INFORMACIJA DĖL PASIRUOŠIMO PIRMAJAI ŠV. KOMUNIJAI Jonavos šv. apašt. Jokūbo ir šv. apašt. Jono PARAPIJOSE

Katalikų Bažnyčia siekia, kad jos nariai gyventų artimoje bendrystėje su Kristumi ir giliai suvoktų savo krikščioniškąjį pašaukimą. Todėl ji stengiasi kuo suprantamesnėmis formomis perteikti krikščioniškojo gyvenimo pagrindus. Bendrus tikėjimo principus perteikia mokykloje vedamos tikybos pamokos, gi parapinės katechezė padeda tikybos pamokose gautas žinias pritaikyti praktiškai per sekmadienio ir kitų sakramentų šventimą bendruomenėje. Sutaikinimo ir Eucharistijos sakramentams (Pirmajai Šv. Komunijai) 8-11 metų vaikai ruošiami per mokslo metus (spalio – gegužės mėn.).

Susitikimų su vaikais metu parapijos katechetai siekia ne tik supažindinti su sakramentiniu gyvenimu, bet ir atvesti vaikus į bendrystę su Jėzumi Kristumi. Tam, kad augtų visa vaiko asmenybė – tiek mąstymas, jausmai bei vaizduotė, tiek ir sąžinė bei pasiryžimai – vaikai, atsižvelgiant į amžių, skirstomi į nedideles 15-20 grupeles. Pamokėlė vyksta nuo 15.30 val. sekmadieniais dažniausiai Jonavos Suaugusiųjų švietimo centre (J. Basanavičiaus g. 7), po užsiėmimų vaikai su tėveliais dalyvauja 17 val. Šv. Mišiose Šv. apašt. Jokūbo bažnyčioje (į bažnyčią vaikus atsiveda mokytojai). Jūsų pavyzdys ir buvimas kartu yra labai svarbus pirmiausio vaiko psichologinei raidai ir augimui. Jeigu turite sekmadieninių įsipareigojimų kitoje bažnyčioje, prašytume mus apie tai informuoti. Sutaikinimo sakramentą vaikai priima gavėnios metu ir toliau mokosi jį praktikuoti iki Pirmosios Šv. Komunijos šventės.

Tėveliams taip pat privalu dalyvauti specialioje 10 susitikimų programoje – Alfa kurse, kuris vyks nuo spalio 9 d. 15.30 val. parapijos salėje po bažnyčia.

DĖMESIO!

Vaikai į grupeles priimami tik iš anksto užsiregistravus! Registracijai reikalingi dokumentai: Krikšto pažymėjimo kopija, šeimos narių anketa (pildoma vietoje, t.y. raštinėje) ir prašymas parengti sakramentams (rašomas vietoje).

Vaikus, norinčius šiais mokslo metais pasiruošti Pirmajai Šv. Komunijai, registruoja tėveliai, rugsėjo mėn. 16 d. – spalio 1 d., atvykę į parapijos raštinę (Vilniaus g. 11, I aukštas) darbo dienomis nuo 12.00 val. iki 19.00 val.; sekmadieniais nuo 13 val. iki 17 val.

Spalio 2 d., sekmadienį, 12 val. Šv. Mišiose Sekmadieninės mokyklos mokytojams bus teikiamas specialus palaiminimas ir išsiuntimas parapijos misijai. Po Šv. Mišių – Sekmadieninės mokyklos naujų katechezės metų atidarymo programa su savomis suneštinomis vaišėmis (esant palankiam orui šventė vyks lauke). Kviečiame sakramentams užsiregistravusius vaikus ir jaunuolius į maldą už savo mokytojus bei į pirmąjį su jais susipažinimą.

Kadangi susitikimams bus reikalingos pratybų knygelės, įvairios kanceliarinės, vaizdinės priemonės bei parama mokytojoms už darbą, o žiemą naudojama elektra bei bažnyčia yra šildoma, prašysime kas mėnesį paaukoti po 15 – 20 Lt. Visgi, pinigai tenetampa kliūtimi Jūsų sūnaus/dukters dalyvavimui sekmadieninėje mokykloje. Jei šeima neturi galimybės paaukoti, prašome kreiptis į kleboną, kad aukos dalį arba ją visą padengtų parapija.

Jeigu Jus tenkina mūsų parapijų Sekmadieninės mokyklos išdėstytos sąlygos, malonėkite registruotis aukščiau nurodytu būdu.

EUCHARISTIJA (ŠVENČIAUSIASIS SAKRAMENTAS)

„Mūsų Išganytojas Paskutinės vakarienės metu, tą naktį, kurią buvo išduotas, įsteigė eucharistinę savo Kūno ir Kraujo auką, kad pratęstų Kryžiaus auką ilgus amžius, iki vėl ateis, ir savo mylimai Sužadėtinei Bažnyčiai šitaip patikėtų savo mirties ir prisikėlimo atminimą – gailestingumo sakramentą, vienybės ženklą, meilės ryšį, velykinį pokylį, kuriame priimamas Kristus, siela pripildoma malonės ir mums duodamas būsimos garbės laidas.“ / Plg. Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 1323 /

Šventoji Eucharistija yra viso krikščioniškojo gyvenimo versmė ir viršūnė. Viešpats, norėdamas visada pasilikti su savaisiais ir padaryti juos savo Prisikėlimo dalininkais, įsteigė Eucharistiją, kurioje Jis duoda valgyti Duoną – savo Kūną ir gerti iš savo Kraujo taurės. „Tai darykite mano atminimui“, – sakė Jis. Tikintieji, Krikšto sakramentu iškelti į karališkosios kunigystės garbę, o Sutvirtinimu tapę dar panašesni į Kristų, eucharistiniu būdu drauge su visa bendruomene dalyvauja paties Viešpaties Jėzaus aukoje, švęsdami Šv. Mišių auką – Eucharistiją.

Kam teikiamas Eucharistijos sakramentas? Šv. Mišių metu kiekvienam pakrikštytam, sulaukusiam pakankamo protinio subrendimo ir žinančiam pagrindines katalikų tikėjimo tiesas tikinčiajam, esančiam malonės stovyje, t. y. neturinčiam sunkių nuodėmių. Sekmadienio Eucharistija patvirtina visą krikščionio gyvenimą. Todėl tikintieji turi pareigą sekmadieniais ir švenčių dienomis dalyvauti Šv. Mišiose, nebent tam sutrukdytų svarbi priežastis (pav.: liga, kūdikio ar neįgalaus žmogaus priežiūra). Dalyvavimo Šv. Mišiose įsakymą įvykdo tas, kas šventės dieną (arba jos išvakarėse) dalyvauja švenčiamoje Eucharistijoje. Kas sąmoningai nepaiso šios pareigos, sunkiai nusideda. Bažnyčia tikintiesiems labai pataria priimti Šv. Komuniją kiekvieną kartą, kai tik jie dalyvauja Eucharistijos šventime. Kiekvienas, sąmoningo amžiaus sulaukęs katalikas, turi pareigą (jos nepaisymas yra nuodėmė) bent vieną kartą metuose atlikti išpažintį ir priimti Šv. Komuniją.

Sąlygos norint priimti Šv. Komuniją. Norint vaisingai priimti Šv. Komuniją, pirmiausia reikia būti pašvenčiamosios malonės stovyje, todėl, jei turime sunkią nuodėmę, reikia atlikti sakramentinę išpažintį, antraip padarytume šventvagystės nuodėmę. Turint lengvų nuodėmių galima eiti Šv. Komunijos, prieš tai šias nuodėmes apgailėjus ir už jas Viešpaties atsiprašius. Bažnyčioje galioja eucharistinio pasninko reikalavimas, būtent 1 val. susilaikyti nuo valgio (pasninko nelaužo vanduo ar vaistų vartojimas). Taip pat labai svarbi pagarbaus Šv. Komunijos priėmimo sąlyga – susitikimo su Kristumi troškimas. Priėmus Šv. Komuniją, t. y. priėmus patį Viešpatį, reikia bent keliolika minučių susitelkti padėkos maldai. Padėkoti galima mintimis, savais žodžiais ar maldaknygės maldomis.

Šv. Komunijos vaisiai. Kokių malonių mes gauname priimdami Šv. Komuniją? Kristaus Kūno ir Kraujo priėmimu Šv. Komunija tikintįjį tvirčiau suvienija su Viešpačiu. Ši vienybė su Kristumi ugdo ir išskleidžia žmoguje antgamtinį gyvenimą: padidina pašvenčiamąją malonę ir suteikia veikiančiųjų malonių, kurios padeda ugdyti dorybes. Sakramentinė Komunija išvaduoja iš lengvųjų nuodėmių ir apsaugo nuo sunkiųjų, tokiu būdu ją priimantiems tampa amžino gyvenimo laidu.

Ses. Pranciška FDCJ

Jonavos Šv. Jokūbo ir Šv. Jono parapijų Sekmadieninės mokyklos vadovė

Vilniaus g. 11,

Jonava

Tel. 866 355 322, el. p.: jokubo.sekmadienine@gmail.com