31 kovo, 2011

Diskusija „Prieš patyčias“ su miesto švietimo, socialinių paslaugų ir valdžios atstovais

Kovo 25 dieną, Lietuvoje minint savaitę „Prieš patyčias“, Jonavos šv. apašt. Jokūbo parapijos klebono kun. Audriaus Mikitiuko iniciatyva buvo surengta to paties pavadinimo diskusija. Joje dalyvauti buvo pakviesti miesto mokyklų vadovai, socialiniai pedagogai, pavaduotojai, rajono švietimo, vaikų teisių apsaugos skyrių atstovai, socialinių paslaugų centras, tarybos nariai.

Organizuoti tokią diskusiją paskatino situacija Jonavos šv. apašt. Jokūbo parapijos Vaikų dienos centre – jį lankantys vaikai prasitarė apie savo skaudžius išgyvenimus, kuriuos sukelia bendraamžių pašaipos ir užgauliojimai.

Į diskusiją susirinkusiems dalyviams vienos Kėdainių gimnazijos auklėtinė Deimena Petrusevičiūtė pristatė prezentaciją „Mokyklų epidemija – patyčios“. Vaikų dienos centro vadovė sesuo Loreta Ilekytė FDCJ susirinkusiesiems ne tik papasakojo vaikų liudijimus apie patiriamą skriaudą, tačiau ir pagarsino diktofone įrašytus jautrius vaikų pasakojimus. Diskusijų dalyviai vieningai pripažino, kad patyčios – netoleruotinas reiškinys, tačiau atsirado tokių, kurie skėsčiojo rankomis tvirtindami, kad nesant finansavimo iš valstybės, prieš patyčias kovoti beveik neįmanoma.

Švietimo skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas išreiškė susižavėjimą, kad tokią diskusiją inicijuoja bažnyčia, kuomet dalis mokyklų tiesiog užsimerkia prieš problemą. Prieita vieningos nuomonės, jog reikia į problemą žiūrėti ne globaliai, o rimtai dirbti su kiekvienu konkrečiu patyčių atveju.

Diskusijos dalyviai išreiškė norą ir ateityje diskutuoti panašiais klausimais, nes tokių pokalbių metu ne tik gimsta įvairūs nauji ir rezultatyvūs problemos sprendimo būdai, tačiau drauge pasidalinama patirtimi, kuri dažnai praverčia.

Birutė Steponavičiūtė