„Jėzau Kristau, pas Tave aš ateinu,
Tu man duodi savo širdį,
aš Tavimi tikiu…“
Šios giesmės žodžiai lydėjo 93 vaikus, kurie Jonavos šv. apaštalo Jokūbo parapijoje, ir 50 vaikų iš Jonavos Šv. Jono parapijos ruošėsi priimti Atgailos ir Eucharistijos sakramentus. Tris dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – vaikai rinkosi Skarulių Šv. Onos bažnyčioje, kur žengė dar vieną svarbų žingsnį tikėjimo kelyje.
Septynis mėnesius jie ruošėsi atverti savo širdis Jėzui: mokėsi Juo pasitikėti, kviesti Jį į savo gyvenimą, į kasdienes situacijas ir vis labiau suprasti, kokią didžiulę dovaną Dievas dovanoja žmogui.
Eucharistijos duona – tai ne tik ženklas. Tai Dievo artumo, stiprybės ir malonės dovana, kuri augina, drąsina ir lydi kiekvieną tikintįjį.
Ypatingai jautria ir prasminga tapo Šv. Mišių liturgija. Džiugu, kad šiais metais labai nuoširdžiai įsitraukė vaikų tėveliai – skaitė skaitinius, bendruomeninę maldą, giedojo psalmę. Po pamaldų džiaugėmės matydami aktyvų tėvelių dalyvavimą vaikų tikėjimo kelionėje. Tai gražus liudijimas, kad tikėjimas auga bendrystėje, šeimos artume ir kartu einant Dievo link.
Nuoširdžiai dėkojame Šv. Jono parapijoje Šv. Mišių metu giedojusiomd Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija mokinėms Radvilei Eimutytei ir Luknei Brazlauskaitei. Šv. Jono parapijos bendruomenė džiaugėsi merginų tarnyste, jų nuoširdžiu giedojimu.
Nuoširdžiai dėkojame parapijų katechetams Rasai Ambrulevičienei, Vaidai Tamelienei, Jūratei Bagdonavičienei, Tomui Jakštui, Daivai Makaravičienei, Astai Eimutienei ir Onai Butrimavičienei už nuoširdų, liudijantį ir kantrų darbą su vaikais, Ingai Petrikonienei už trumpas katechezes prieš kiekvienas sekmasio Šv.Mišias, KJC „Vartai” jaunimui už šlovinimą ir patarnavimą liturgijoje.
Dėkojame dekanui kun. Virginijui Birjotui ir kun. Mantui Šideikiui už aukotas Šv. Mišias, maldą, padrąsinimą ir džiaugsmą kartu su vaikais bei jų šeimomis.
Nuoširdžiai dėkojame visiems parapijos kunigams, padėjusiems kartu švęsti Atgailos sakramentą – kun. Jonui Bujokui, broliui kun. Rolandui Taučiui, kun. Mantui Šideikiui ir klebonui kun. Virginijui Birjotui.
Kaip pabrėžė kunigas Mantas, aukodamas Šv. Mišias, tikėjimo kelionė dar tik prasideda. Pirmoji Komunija – tai gražus ir svarbus startas keliauti per gyvenimą su tikruoju Dangaus maistu, kuris stiprina žmogaus širdį, dovanoja viltį ir primena, kad Dievas visada eina kartu.
Džiaugiamės gausiu vaikų ir visos bendruomenės tikinčiųjų būriu ir meldžiame: tegul Viešpats laimina bei saugo kiekvieną vaiką, jų šeimas, tėvelius, senelius ir visus, kurie padeda augti tikėjime.
Inga Petrikonienė
Nuotraukos: https://www.facebook.com/photo?fbid=1407492488075634











