Liepos 10 d. Jonavos Šv.Jokūbo projekto „Ori senatvė bendruomenėje“ dalyviai vyko į edukacinę kelionę autobusu į Rokiškį. Pakeliui stabtelėjome Anykščių Šv. Evangelisto Mato bažnyčioje, pasigėrėjome aukščiausios bažnyčios Lietuvoje bokštais. Pirmas dalykas kritęs į akis Rokiškyje – unikalios langinės.O Rokiškio dvaras- kupinas istorijų ir atradimų. Grafų Tyzenhauzerių rūpestis ir gyvenimo būdas paliko ryškius pėdsakus Rokiškio miesto ir krašto istorijoje. O kaipgi be sūrio degustacijos? Nuostabioji gidė ne tik atskleidė miesto istorijos paslaptis, bet ir papasakojo sūrio kelią. Gardžiavomės kelių rūšių sūriais, o vyresni projekto dalyviai noriai dalinosi prisiminimais apie savo šeimos tradicijas gaminant sūrius. Viena ryškiausių ir prabangiausių bažnyčių – šv.Mato- kiekvienam dalyviui buvo tarsi atradimas: įspūdingas altorius, popiežiaus smėlio skulptūra, bokštai, kripta… Projekto dalyviams nebuvo lengva keliauti tokią karštą vasaros dieną, tačiau noras pažinti ir išgyventi bendrystę, turiningai praleisti laiką – vienas svarbiausių projekto prioritetų.
Jonavos šv. apašt. Jokūbo parapijos Europos sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamas projektas „Ori senatvė bendruomenėje“ Nr.08.6.1-ESFA-T-927-01-0194, pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“.
I.Petrikonienė (nuotraukos ir informacija)