Mieli parapijiečiai,
pavasaris bunda, aušta šv. Velykų – Kristaus Prisikėlimo – rytas. Mūsų džiugesiui išsilieti į bekraščius horizontus trukdo realybės rūpesčiai – ne vien dėl pandemijos; dabar jau – ir dėl Ukrainos. Praėjo tie laikai, kai buvo gana vieni kitiems palinkėti „sumušti daug gražių margučių“. Šio laikmečio žmogus tikisi gauti palinkėjimą, kaip laukiamą dovaną, kuri jam būtų naudinga egzistencine prasme – padėtų rasti būdą, kaip išvengti negatyvios patirties, apsisaugoti pačiam ir apsaugoti artimuosius. Katalikų žvilgsniai krypsta į Bažnyčią, ko palinkės, ką patars popiežius, vyskupai ir parapijos kunigai. Nors visus palinkėjimus kažkas kažkada jau yra išsakęs, išgirskime mūsų arkivyskupo Kęstučio Kėvalo žodžius. Pirmiausia turime būti vieningi. Paimkime dviejų eurų Lietuvos monetą ir perskaitykime, kas įrašyta briaunoje: „ LAISVĖ * VIENYBĖ* GEROVĖ*“. Arkivyskupas pabrėžia: „Visa, kas šiuo metu griauna vienybę, stato mus į pavojų prarasti valstybingumą“. Toliau – laikas liautis „griauti pilis smėlio dėžėje“. Arkivyskupas perspėja: „Šio karo akivaizdoje visi klausimai, kurie bet kokiu būdu potencialiai galėtų suskaldyti visuomenę, turi būti atidedami“. Ir galiausiai – grįžkime prie Dievo. Arkivyskupas akcentuoja: „Galima džiazuoti su įstatymais, gyvenimo formomis.., bet prieisi prie bazinių tiesų, prie kurių kažkada jau priėjo mūsų protėviai. Prie biblinės pasaulėžiūros“. Tad atsiversti, grįžti prie tikėjimo, tapti Jėzaus įbroliais ir įseserėmis – štai mano palinkėjimas jums, mielieji ir Viešpats tebūna su jumis visais. Aleliuja!
2022 m. šv. Velykos
Jonavos šv. apaštalo parapijos klebonas dekanas Virginijus Birjotas