Kovo 4-ąją  Jonavoje vyko tradicinė, Šv. apašt. Jokūbo parapijos organizuojama, Kaziuko mugė.  Prieš pasineriant į mugės teikiamus apsipirkimo džiaugsmus, miestiečiai buvo pakviesti Šv. Mišiose melstis ne tik už visus Kazimierus ir Kazimieras, bet ir už visą Lietuvos, o ypač Jonavos rajono, jaunimą.


Mugėje, kaip ir kasmet, netruko prekybininkų ir įvairiausių gėrybių – verbų, meduolių, saldainių, rūkytos žuvies ir mėsos, molio suvenyrų. Kai kurie prekybininkai atvyko net iš tolimo pamario krašto. Parapijos Caritas mugėje kepė miltinius ir bulviniu blynus, virė grikių košę su lašinukais, vaišino kmynų arbata.


Tradiciniai mugės personažai – Marceliukė (katalikiško jaunimo centro „Vartai“ vadovė Inga Petrikonienė) ir Anupras (vargonininkas Egidijus Obrikis) – susirinkusiems šventės dalyviams organizavo įvairias atrakcijas. Mugės „vinimi“ tapo loterija, kurioje susirinkusieji galėjo laimėti įvairių prizų – lašinių, morkų, žirnių ir kt. Galiausiai buvo išaiškintas ir apdovanotas tradicinio „aukso puodo“ – indo su euro centų monetomis – laimėtojas.


Tiesa, jau penktą kartą organizuota mugė truko trumpiau, nei įprasta – rengėjų planus pakoregavo prastas oras. „Paprastai Kaziuko mugėje apsilanko daugybė jonaviečių, šiemet jų dėl prasto oro buvo perpus mažiau, tačiau atėjusieji, manau, nepasigailėjo – kas verbą įsigijo, kas loterijoje laimėjo, kas koše pasivaišino – šventėme kaip tikra bendruomenė”,- sakė šventės sumanytojas, dekanas kun. Audrius Mikitiukas.

Birutė GAILIENĖ