Įspūdžiai po visą šalį supurčiusio susitikimo su popiežiumi Pranciškumi.

IMG_1888 25 metai praėjo  po Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo.  Išgirdus žinią,  į Lietuvą IMG_2038atvyksta Popiežius Pranciškus, apėmė didžiulis džiaugsmas ir nuostaba „ AR gali TAIP pasisekti vėl pamatyti Šv. Tėvą?“. Rugsėjo 22 d. iš Jonavos pajudėjo autobusas, pilnas jaunų žmonių. Katedros aikštėje susirinkęs  Lietuvos jaunimas džiugiai sutiko Popiežių Pranciškų. Pirmoji džiaugsmo  banga nuaidėjo plojimais, atsivėrus lėktuvo durims. Antrasis džiaugsmas nuvilnijo, kuomet papamobilis pasirodė ties Bernardinų sodu. „Kristus Jėzus – mūsų viltis“ –  specialiai  jaunimo sukurta giesmė nuskambėjo ir gimtąja ispanų Pontifiko kalba. Šalia buvę argentiniečiai, iki tol ramiai gurkšnoję matę, neslėpė nuostabos ir pagarbos atlikėjams  grupei „Kūjeliams“ , Lietuvos jaunimo dienų jungtiniam chorui ir šalia visiems buvusiems piligrimams. 30 tūkstančių susirinkusiems jaunuoliams  ištarti Pranciškaus žodžiai buvo suprantami ir artimi. Jis kvietė siekti šventumo, ieškoti vienas kito, ieškoti tautoje savo šaknų, nepasimesti painiame gyvenimo kelyje, labirinte.

Trečioji džiaugsmo banga pagavo tarsi Šv.Dvasios gūsis sekmadienį. IMG_1864(1)Net šeši pilni piligrimų jonaviečių autobusai  išvyko Į Kauno Santaką švęsti  Šv. Mišių, kurias aukojo Popiežius Pranciškus. Šimtatūkstantinėje minioje išgyventi tylą, maldos vienybę, susikaupimą, džiugesį –  sunkiai žodžiais nusakomas jausmas. Mes, krikščionys, esame raginami atpažinti laiko ženklus, Tądien net gamta bylojo apie Dievo neišsenkančią Meilę – saulė, vaivorykštė, vėjo gūsis, kryžiaus ( kiti teigė – angelo) formos debesis – viskas jaudino ir palietė. Kas toliau? Gyventi. Išeiti iš komforto zonos. Juk Popiežius Pranciškus sakė: „Bažnyčia pasaulyje yra ne tam, kad teistų, o tam, kad sudarytų sąlygas sutikti tą širdingą meilę, kuri yra Dievo gailestingumas. Dažnai kartoju, jog tam, kad taip nutiktų, būtina išeiti. Išeiti iš bažnyčių ir iš parapijų, išeiti ir eiti ieškoti žmonių ten, kur jie gyvena, kur kenčia, kur tikisi“. Ar išgirsime? Manau, kad taip :)