Rugpjūčio 10-17 dienomis Panevėžio rajone, Berčiūnuose, Jonavos katalikiškas jaunimo centras „Vartai“ jau septynioliktus metus iš eilės organizavo stovyklą vaikams ir jaunimui. Nuo 1998-ųjų metų organizuojamoje katalikiškoje vasaros poilsio stovykloje paprastai atostogauja nuo 80 iki 160-ies 6-15 metų amžiaus vaikų, dalis jų – iš socialinės rizikos bei daugiavaikių šeimų. „Vienas iš mūsų tikslų – sudaryti sąlygas vaikams iš nepasiturinčių šeimų prasmingai, saugiai, ne tik aktyviai, tačiau ir dvasingai praleisti vasaros poilsį tarp bendraamžių“,- sako stovyklos iniciatorė Inga Petrikonienė. Šiemet stovyklos teikiamais smagumais džiaugėsi beveik 100 vaikų. „Nors stovyklą organizuojame jonaviečiams, kasmet čia atvyksta ir vaikai iš Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Kauno“, – sakė I.Petrikonienė, -„be to, šiemet Berčiūnuose poilsiavo ir keletas lietuvių vaikų, gyvenančių Anglijoje, Airijoje, Norvegijoje bei Vokietijoje“.

Šiųmetės stovyklos tema – „Aš – kaip žalias medis“. Jau pačią pirmą dieną buvo pasodintas simbolinis ąžuoliukas – kad vešėdamas ir tvirtėdamas primintų vaikams jų pačių vidinio pasaulio augimą. Stovyklos programa ragino vaikus būti ypatingais, fantazuoti kūrybiniuose užsiėmimuose, patirti bendravimo ir bendradarbiavimo smagumų, atrasti naujų saviraiškos būdų ir galimybių. Didžiausio vaikų dėmesio sulaukė jau tradicinėmis tapusios Sporto olimpiados, Angelų (kuomet visą dieną daromos staigmenos vienas kitam), X – faktoriaus (talentų) dienos. Daugybė emocijų sukėlė ir aktyvus naktinis žaidimas – jo vaikai kasmet laukia labiausiai.

Kikevienas rytas stovykloje buvo pradedamas ne tik vėliavos pakėlimu bei mankšta, bet ir bendra malda. Stovyklautojus aplankė ir Jonavos dekanato kunigai kun. Žilvinas Zinkevičius bei kun. Giedrius Maskolaitis. Drauge su vaikais jie praleido Susikaupimo vakarą.

Stovyklos programą visiškai nemokamai, negaudami jokio užmokesčio, įgyvendino daugiau nei 20-ies kompetentingų savanorių komanda. „Dauguma komandos narių – ilgamečiai savanoriai, kurių didžioji dalis patys yra buvę stovyklautojais Berčiūnuose savo laiku“, – sakė I. Petrikonienė, -„kasmet savanorių gretas papildo ir nauji žmonės“. I. Petrikonienė džiaugėsi, kad vadovų komanda pasitiki tiek tėvai, tiek vaikai, mat bent pusė stovyklautojų jonaviečių rengiamoje stovykloje pramogauja nebe pirmus metus.Paskutinė diena stovykloje buvo skirta tėveliams – surengtoje specialioje programoje vaikai pristatė gimdytojams įvairius pasirodymus, stovyklos metu išmoktas dainas, šokius, vaidinimus.

„Niekaip neišsiverstume be rėmėjų. Mūsų kelialapio kaina – viena žemiausių Lietuvoje, tačiau net ir tokia suma ne visuoet yra įkandama tėveliams, ypač, jei šeimoje yra du, trys ar daugiau vaikučių arba jei šeima susiduria su finansiniais sunkumais. Dėl to kasmet teikiame stovyklos projektą Jonavos rajono savivaldybėje rengiamam Vaikų vasaros poilsio finansavimo konkursui. Šie metai – ne išimtis. Gavome pinigėlių, kurie padėjo įgyvendinti stovyklos tikslus, padengti dalį socialiai remtinų vaikų kelialapio išlaidų. Mums labai pagelbėjo ir rajono meras Mindaugas Sinkevičius, skyręs lėšų iš savo fondo. Prie stovyklos įgyvendinimo finansiškai prisidėjo ir Sauliaus Karoso fondas bei AB „Lietuvos geležinkeliai“, įvairiomis priemonėmis rėmė J. Vainilavičienės įmonė bei UAB „Orglita“. Ačiū jiems visiems!”.

I. Petrikonienė sakė, kad stovykla bus organizuojama ir toliau: “Malonu girdėti, kaip vaikai iš tėvelių, atvykusių parsivežti namo, bando išpešti pažadą, jog ir kitąmet būtų čia, į Berčiūnus, atvežti. Vadinas, stovykla vaikams tikrai reikalinga ir, kol tokia bus, pažadu – dirbsime”.

Birutė Gailienė