„Kiekvienas mes praeity ieškom sau pavyzdžio, kurio tiesą mėginame patvirtinti savimi, savo darbu.“,- rašė poetas Justinas Marcinkevičius. Žvilgsniu į praeitį, kad galėtų kurti prasmingą ateitį, mokiniams bei jų šeimoms tapo dar šių mokslo metų pradžioje prasidėjęs projektas „Iš kartos į kartą…“. Projekto tikslas buvo naujame istoriniame laikmetyje gyvenantiems mokiniams priminti, kokiomis sudėtingomis sąlygomis, o neretai ir rizikuodami, jų proseneliai ir seneliai išlaikė bei perdavė tikėjimo ir tautos tradicijas. Tikybos mokytojos Asta Eimutienė bei Daiva Makaravičienė pakvietė mokinius bendrauti su savo seneliais ir prašyti jų išsaugotų senų šeimos maldaknygių. Kelių mėnesių bendravimo rezultatas – iš įvairių Lietuvos kampelių parodoje „Mano senolių maldaknygė“ sugulusios senos maldaknygės.

Projektą vainikavo vasario 27 dieną mokyklos bibliotekoje vykęs baigiamasis renginys „Iš kartos į kartą…“. Mokiniams, mokytojams, tėveliams bei seneliams (o taip pat ir vienai prosenelei!) sunkiais istoriniais laikotarpiais padėjo keliauti renginio svečiai. Skaudžia tremties patirtimi dalijosi Birutė Antanavičienė. Vaizdingą buvusios tremtinės pasakojimą praturtino ir išsaugotos nuotraukos. Kunigas Remigijus Kuprys mokiniams gyvai perteikė tikinčio vaiko ir suaugusiojo dalią sovietmečiu. Abu svečiai vieningai teigė, kad tik krikščioniškasis tikėjimas ir tautinės vertybės sunkiu laikmečiu padėjo neprarasti vilties ir išlaikyti savo tapatybę. Nors renginys užtruko, nebuvo sunku išlaikyti mokinių dėmesį: viskas jiems atrodė įdomu, daug kas stebino, gal dėl to, kad asmenine patirtimi dalijosi gyvi to meto liudininkai.

Renginio metu apdovanota ir seniausia parodos maldaknygė. XIX amžiaus viduriu datuojamą savo proprosenelės maldaknygę atnešė 3 c klasės mokinė Dominyka Lukoševičiūtė. Aistės ir Artūro Lileikų šeimai padėkota už daugiausia senų šeimos maldaknygių, iš kurių viena yra „grįžusi“ iš tremties. 3 C klasė (mokytoja Dalia Sakavičienė) išrinkta daugiausia senų maldaknygių atnešusia klase.

Jaukų ir jautrų kartų susitikimą baigė mokinių padėkos žodis. Jie džiaugėsi, kad viso projekto metu galėjo prisiliesti prie savo šeimos bei tautos vertybių lobio bei dėkojo seneliams, tėveliams ir mokytojams, kad šiandien gali rinktis jų išsaugotą krikščioniškąjį tikėjimą ir kitas vertybes.

R. Samulevičiaus progimnazijos tikybos vyr. mokytoja Asta Eimutienė